Sdílejte své zážitky s kávou#kavaspojuje

Coffee week

Týden kávy je festival kávy pořádaný k oslavě Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. Festival Týden kávy zahrnuje kávový program v zapojených kavárnách, trhy kávy pořádané každoročně první říjnový víkend v Brně, Brno Business Coffee Days a další doprovodné akce.

Jaká je hlavní myšlenka festivalu?
K cílům největšího kávového festivalu v ČR patří podpora a kultivace kavárenství a všeobecná kávová osvěta. Týden kávy usiluje o kávovou osvětu, jež otevírá „kávový svět“ běžným lidem a seznamuje je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace.

Proč vznikl Týden kávy právě v Brně?
Spojení Týdne kávy s Brnem není náhodné. Jihomoravská metropole vyniká v mnohém, avšak absolutní prvenství má v největší koncentraci kaváren na osobu v celé České republice. Brno je město s výraznou tradicí kavárenství a díky Týdnu kávy se stalo vůbec prvním místem v zemi, kde se Mezinárodní den kávy začal slavit.

Z čeho se skládá festivalový program?
Letošní ročník festivalu Týden kávy žije kavárnami. Cuppingy, baristické show, přednášky, výstavy, trhy a mnoho dalších kávou provoněných zážitků na vás čeká přímo v zapojených kavárnách po celé České republice. Těšte se nejen na nevšední program, ale také na soutěže o skvělé ceny! 

Pro koho je Týden kávy určen?
Program je natolik pestrý, že si na své přijde skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Festival je vzhledem ke své programové skladbě otevřen nadšencům, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kávové kultury.

Kdy a jak vznikla myšlenka na uspořádání Týdne kávy?
Myšlenka festivalu vznikla v roce 2010 a pochází od dvou tehdejších brněnských baristek Kateřiny Eichlerové a Lucie Karafiátové. Z původního plánu soukromé tematicky laděné narozeninové oslavy, jež tehdy zcela náhodně připadla právě na datum 1. října, se uskutečnila již v následujícím roce rovnou celotýdenní oslava tohoto oblíbeného nápoje.

Kdo festival Týden kávy pořádá?
Festival Týden kávy pořádá společnost KAVATEAM a organizačně zajišťuje společnost IMCerny. 

Pořadatel
kavateam
Organizátor
imcerny
Partneři
otockelimek (2)
mame-chut
Hlavní mediální partneři
infotv
denik
Mediální partneři
radio-dalnice
radiočas
centrumbrno
kult
drbna